Muziki wa Tanzania

May 19, 2005 at 11:49 am Leave a comment

Hivi umeshawahi kujiuliza kuwa huu muziki wa Tanzania ambao katika siku za hivi karibuni umekuwa ukisifiwa saaaaana kuwa unakua tena kwa kasi ya ajabu, ulianza anza vipi?, Hebu soma hapa kujua yote hayo

Entry filed under: maskani. Tags: .

Jamani kuna watu kweli hamnazo Muziki wa Tanzania

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Blog Stats

  • 31,180 hits
May 2005
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031